top of page

Buğra Tetik

Doktor Mimar (M.Sci., Phd.)

Doktor Mimar (M.Sci., Phd.)
Buğra
Tetik
1.png

Orta Doğu Teknik Üniversitesi Mimarlık Bölümü 2010 mezunudur.

2014 yılında Orta Doğu Teknik Üniversitesi Yapı bilimleri bölümde Enerji Etkin Akıllı Binalar ve Enerji Simülasyonları üzerine sürdürdüğü Yüksek Lisans çalışmalarını "Energy performance of smart buildings: Simulating the impact of active systems and passive strategies" isimli tezi ve 4.00 üzerinden 4.00 not ortalaması ile tamamlamıştır.

 

Yine ODTÜ'de elektromanyetik radyasyon ve sağlıklı binalar üzerine sürdürdüğü Doktora çalışmalarını "Electro-smog mitigation for achieving healthy buildings: Investigating the relationship between architectural design parameters and EMR levels" isimli tezi ve 4.00 üzerinden 4.00 not ortalaması ile tamamlamıştır.

 

2010 yılından beri çeşitli ölçeklerde konut, ofis, okul, otel, kamu yapıları, kültür merkezi, AVM, karma işlevli yapılar, kentsel tasarım, enerji simülasyonları, restorasyon gibi geniş bir yelpazede çalışmalar yürütmüştür. Türkiye'nin farklı şehirleri ile birlikte İsviçre, Azerbaycan, Kırgızistan, Mauritius ve Sahra Altı Afrika'da da projeler yapmıştır. Sağlıklı yeşil bina tasarımı, akıllı binalar, akıllı kentler, binalarda enerji verimliliği konularında tecrübelidir.

2014-2015 yılları arasında askerlik hizmetini Mimar Teğmen olarak tamamlamış ve görev süresi boyunca pek çok yeni bina projesinin yanı sıra  çok sayıda onarım projesi gerçekleştirmiş ve kontrolörlük de üstlenmiştir.

 

Çeşitli mimari proje yarışmalarına katılmış ve çeşitli ekipler ile ödüller kazanmıştır. İyi düzeyde ingilizce bilmektedir. Mesleki pratiğini 2012 yılından beri kurucusu olduğu LAB Mimarlıkta sürdürmektedir.

  • LinkedIn
- LAB Architects
“Tasarımcılarımız sağlamlık ve işlevselliği birleştirmekten çok daha fazlasını yapar. Elleri ile düşünür, duygu ve heyecanları ile görür, gözleri ile hissederler.”
bottom of page