top of page
Projeniz özelinde hizmetlerimiz, süreç hakkında daha fazla bilgi almak ister misiniz?
Çapa 1
Çapa 2

LABARCHITECTS Türkiye ve dünyanın farklı şehirlerinde hizmetler sunmaktadır. 

Yapı Tipleri

Konut Projeleri:

Turizm Tesisleri:

Eğitim Yapıları:

Sağlık Yapıları:

Spor Tesisleri:

Askeri Binalar:

Sanayi Yapıları:

Kültür Yapıları:

Ulaştırma Yapıları:

Ticari Yapılar:

Kamu Yapıları:

Müstakil Konutlar, Villa, Taş Ev, Ahşap Ev, Apartmanlar, Siteler

Oteller, Tatil Köyleri, Termal Tesisler, Hamam, Aquapark, Marinalar

Kreş, Ana Okulu, İlkokul, Ortaokul, Lise ve Üniversite Kampüsleri

Hastane, Sağlık Merkezi, Eczane, Ağız ve Diş Merkezi, Klinik, Wellness, SPA, Güzellik Merkezi

Açık / Kapalı Yüzme Havuzları, Spor Salonları, Tenis Kortları, Stadyum

Karargah ve Özel Nitelikli Kışla Binaları, Eğitim, Tatbikat ve Spor Sahaları, Mevzi, Karakol

Fabrika Binaları, Organize Sanayi Tesisi, Özel Amaçlı Depolar

Tiyatro, Sinema, Kütüphane Binaları, Müzeler, Cami, İbadethane, Tarihi Yapı Restorasyonu

Havalimanı, Otobüs Terminali, Tren Garı, Benzin İstasyonu, Dinlenme Tesisi, Katlı Otopark

Alışveriş Merkezleri, Ofisler, İdari Bina, Yüksek Binalar, Kafe, Restoran, Fuar / Kongre Merkezi, Banka / Borsa / Sigorta Şube ve Binaları, Radyo / Televizyon Binası, Sanayi Ticaret Odası

Orduevi, Öğretmen Evi, Polis Evi, Bakanlıklar, Hükümet Konakları, Hizmet Binaları, Adliye Binaları, Büyükelçilik, Postane, Gençlik Merkezi, Belediye Binası Dahil Tüm Kamu Yapıları.

Ve benzeri yapılar. Projeniz özelinde bilgi almak için

Mimarlık

Hizmet Özeti:

Sizi dinleyerek başlıyoruz ve interaktif bir süreç yürütüyoruz. İhtiyaç ve hayalinizi anlayarak bütçenize uygun planlamaları yapıyoruz. Sıfır noktasından inşaat başlangıcına kadar anahtar teslim mimarlık ve mühendislik proje hizmetlerinin paket koordinasyonunu sağlayabiliyoruz. İhtiyaç ve talebiniz doğrultusunda hizmetler seçilerek sunulmaktadır.

Hizmet Detayları:

İhtiyaç Programının Belirlenmesi, Saha ve Bağlam Analizi, Konsept Tasarım, Etüt, Ön Proje, Kesin Proje, Uygulama Projesi, Sistem ve Montaj Detayları, İmalat Detayları, Teknik Şartnameler, Metraj, Keşif ve Maliyet Analizi, İhale Dosyası, İş Programı, Toplantı Raporları, Süperpoze.

Sunum Detayları:

3 Boyutlu Modeller ve Görseller, Teknik Çizimler, Sanal Gerçeklik (VR), Dökümanlar

İş Ortaklarımızla Koordineli:

Statik Proje (Betonarme, Çelik, Prefabrik, Yığma Taş, Ahşap), Mekanik Proje, Elektrik Proje, Zemin Etüt, Harita Plankote, Enerji Kimlik Belgesi, Akustik Rapor, Altyapı Projeleri, Peyzaj.

İç Mekan

Hizmet Özeti:

Konut, Ofis, Büro, Eczane, Muayenehane, Klinik, Güzellik Merkezi, Kafe ve Restoranlar başta olmak üzere yukarıda belirtilmiş tüm yapı tipleri için iç mekan tasarımı hizmeti de sunmaktayız. İhtiyaca yönelik olarak konsept tasarım, mekan planlaması, malzeme seçimleri, özel mobilya tasarımları yapılabilmektedir. Talep halinde yapım süreci için kontrolörlük, müşavirlik yada imalatın anahtar teslimine yönelik müteahhitlik hizmeti de sunulmaktadır.

Yeşil Bina

Yeşil Bina Hizmet Özeti:

İklim verileri ışığında yönelim, plan organizasyonu, doğal havalandırma, doğal aydınlatma, güneş ile doğal ısıtma, gölgeleme, doğal serinletme, yapı kabuğu tasarımı gibi pek çok biyoiklimsel pasif tasarım stratejini kullanarak yapınızın enerji ihtiyacını azaltıyoruz. Tercihe bağlı olarak yağmur suyu hasadı, gri su geri kullanımı, PV / Solar panellerle enerji üretimi ile destekliyoruz. İhtiyaç halinde verimli elektrik ve mekanik sistem tercihleri yapıyoruz. Bu sayede enerji etkin yeşil binalar tasarlıyor, faturalarınızı azaltmak yada ortadan kaldırmakla kalmıyor karbon salınımını azaltarak dünyamız için değerli bir adım atmış oluyoruz. Tasarım sürecinde analizler ve bilgisayar destekli simülasyonlar kullanarak yapının enerji tüketimini, karbon salınımını hesaplıyoruz. Bu esnada uyguladığımız her stratejinin yatırım maliyeti ve hayat döngüsüyle ekonomik fizibilitesini de dikkate alarak kararlar veriyoruz.

Sağlıklı Bina Hizmet Özeti:

USGBC’ye göre sağlıklı bina, çevreye duyarlı ve kaynakları verimli kullanan bina konseptlerine ek olarak insanın fiziksel, psikolojik ve sosyal sağlığını, refahını ve performansını da destekleyen yeni nesil yeşil bina olarak görülebilir. Araştırmalara göre çağımızda zamanımızın %85’den fazlasını iç mekanlarda geçiriyoruz. Bu da yaşadığımız mekânın sağlıklı koşullar sunmasını daha da kritik hale getiriyor. Hasta bina sendromunun kronik akciğer hastalıklarına, psikolojik ve fizyolojik rahatsızlıklara sebep olduğu çeşitli araştırmalarla ortaya konmuştur. 

Harvard Üniversitesine göre Sağlıklı Binanın 9 Temeli şu şekildedir: Hava Kalitesi, Termal Konfor, Nem Kontrolü, Toz ve Haşere Kontrolü, Emniyet ve Güvenlik, Su Kalitesi, Akustik Konfor, Aydınlatma ve Görüş, Havalandırma. (Bu konuda detaylı bilgi için blog yazımıza göz atabilirsiniz.) Sağlıklı bina tasarımında uluslararası standartları dikkate alarak çözüm üretiyoruz. Bunlara ek olarak özellikle bebekler, çocuklar ve kronik rahatsızlığı bulunan insanlar için bilgi ve iletişim teknolojilerinden kaynaklı radyasyona maruz kalmayı azaltacak mekânsal çözümler üretiyoruz. Fonksiyonun gereği olduğu durumlarda anti-bakteriyel ve steril alanlar tasarlıyoruz. 

Yapım

Hizmet Özeti:

Talep edilmesi halinde kendi tasarladığımız projeler için kontrolörlük, müşavirlik ve müteahhitlik hizmetleri sunuyoruz. Bu sayede yapım aşamasında karşılaşılacak zorluklardan sizi kurtarıyor, yapımdaki hatalar ve israfı önleyerek ekonomik avantaj sağlıyoruz. Aynı zamanda yapımın teknik ilkelere ve tasarıma uygun olarak yapılmasını denetleyerek, sağlamlık, işlevsellik ve estetik açıdan içinizin rahat olmasını sağlıyoruz. Yapının kullanıma başlama sürecinde de size rehberlik ediyoruz.

Çapa 3
Çapa 4
Photo by Rohan Solankurkar on Unsplash
  - Alain de Botton, Mutluluğun Mimarisi
“Güzellik;
  ruh ve mantığın birlikteliğinden doğar.”
bottom of page