top of page
Modern Tasarım Ofisi

LABARCHITECTS

LAB, Ankara merkezli bir Mimari Tasarım ve Proje Atölyesidir.   

  • Evrensel düşünüp yerel değerler üretmeyi;

  • Gelenekten öğrenirken geleceği tasarlamayı;

  • Tarihi, Coğrafi ve Kültürel bağlamı bütün olarak ele almayı;

  • Kullanıcı odaklı düşünerek işleve uygun çözümler sunmayı;

  • Yenilikçi fikirler ve stratejiler ile yapılara kimlik kazandırmayı;

  • Çevreye duyarlı, enerji etkin akıllı tasarımları amaçlar.

Ofiste Gece Mesaisi

YAKLAŞIM TARZIMIZ

Tasarımın pek çok şeyi değiştirebileceğine inanıyoruz!

En başta hayat kalitesini. Doğal aydınlatma bir ofiste çalışanların daha mutlu ve verimli çalışmasına yardımcı olabilir mi? Su sesi bir hasta odasında iyileşme sürecine olumlu katkı sağlayabilir mi? Bir evin planı enerji tüketimini azaltabilir mi? LAB olarak biz mimari tasarım ve proje sürecinde binanın ötesine geçip bu gibi sorular ile tasarım kararlarımızı veriyoruz. Çünkü sadece mükemmel görünen değil, aynı zamanda mükemmel hissettiren yapılar tasarlamak için tutkuyla çalışıyoruz.

Buluşların kaynağı fikirlerdir.

Mimari tasarımlarımız ihtiyaçlar ve şartlara göre ortaya çıkmış bir fikrin üzerine temellenir. Her projeyi yeni bir araştırma konusu olarak ele alır; coğrafi-tarihi-kültürel bağlam, işlev, bilimsel veriler ve projeye özgün girdiler ışığında fikirler ile uygun mimari çözümleri geliştirmeyi amaçlarız. 

Sizi Dinliyoruz.

Yeni bir projeye başlarken projenin etkileyeceği, temsil ve hizmet edeceği insanların mekana dair hatıraları + günlük hayatları + hayalleri fikirlerimizin özünü oluşturur. Çünkü mimarlığın çizimlerden çok daha fazlası olduğunu biliyoruz.

Katılımcı ve Kollektif Tasarım Süreci

Disiplinlerarası koordinasyon ve uyum ile bütünleşik bir tasarım yaklaşımını benimsiyoruz. İhtiyaç programını karşılayacak akılcı çözümler üretmek, tasarım hedeflerine ulaşmak, bütçe ve zaman çizelgesini en verimli şekilde değerlendirmek için başlangıç aşamasından itibaren tüm disiplinleri ve işverenleri sürece dahil ediyoruz. En verimli tasarıma ulaşmak istiyoruz. 

 

Sürdürülebilirlik

Akıllı tasarımın en önemli parçalarından birinin çevreye duyarlı yaklaşım olduğunu düşünüyoruz. Yerleşim planı, bina kütlesi, malzeme ve bina sistemlerinin seçimi dahil tüm tasarım sürecinde yapı ve doğal çevre arasındaki dengeyi kurmayı ön planda tutuyoruz. Kısıtlı kaynaklar karşısında sürekli artan talebi göz önünde bulundurarak ekonomik çözümler üretmeye odaklanıyoruz.

Modern Tasarım Döner Merdiven
- W. Churchill
“Biz binalarımızı şekillendiririz,
sonra da onlar bizi şekillendirir.”  
bottom of page